Rynek dosłownie zalewa nas ofertami podnośników punktowych. Popularny podnośnik typu żaba promowany jest bardzo szeroko. Możemy je zakupić na portalach internetowych, od specjalizowanych  sklepów narzędziowych, poprzez różnego rodzaju markety budowlane, do dyskontów włącznie. Ich popularność wynika z przystępnej ceny, łatwości obsługi, kompaktowych rozmiarów i prostej konstrukcji. Oczywiście, kompaktowe rozmiary dotyczą w szczególności wersji o niżej nośności i/lub przeznaczonych dla użytkownika indywidualnego. Spotkać zatem możemy wersje modułowe, które opakowano w poręczne walizki. W konstrukcjach tych, dźwignie są składane w kilku elementów i odłączane od podnośnika. Całość ma relatywnie niską masę. Większe konstrukcje przeznaczone są raczej do zastosowań profesjonalnych. Są wtedy z reguły zespolone, i o większej masie. Za tym idzie także większa nośność.

Stojąc przed wyborem odpowiedniej żabki, musimy sobie odpowiedzieć na pytania dotyczące ich przeznaczenia. Jeśli podnośnik taki ma być wykorzystywany sporadycznie, nawet w warsztacie mechanicznym, można tak naprawdę poprzestać na kompaktowej wersji. Kwestią indywidualną jest wybór przedziału cenowego za tego typu podnośnik. Choć należy przyznać, że niska cena nie zawsze idzie w parze z odpowiednią jakością.

Przy stanowisku, gdzie podstawową jednostką będzie podnośnik typu żabka, wybierać należy modele odpowiednie do cech pojazdów. Nisko profilowy podnośnik typu żaba, sprawdzą się w pojazdach o obniżonym zawieszeniu. W ograniczonym zakresie, ale także w pojazdach osobowych, VAN czy SUV. Ograniczenie to może wynikać z nośności i/lub z prześwitu, który pozwoli na odpowiednie uniesienie koła. Może się okazać, iż jeden egzemplarz nisko profilowej żabki, nie zapewni nam obsługi wszystkich typów pojazdów. Wtedy warto pokusić się o dwie wersje. Jedna nisko profilowa, i druga o odpowiednio wyższej nośności oraz unoszeniu na oczekiwaną przez nas wysokość maksymalną.

Jeśli chodzi o obsługę pojazdów, określanych mianem komercyjnych, wkraczamy w zdecydowanie większe konstrukcje i nośności. Gama zastosowań będzie odpowiednio szeroka. Dzięki nim obsłużymy z powodzeniem pojazdy typu: BUS, 4×4, TIR, maszyny budowlane i rolnicze, tzw. OTR. Żabki tego typu musza sprostać dużym obciążeniom. Istotnym elementem jest także odpowiedni zakres unoszenia oraz pozycjonowanie punktu podparcia.

Praktycznie wszystkie wersje „Żabki” można wykorzystywać do prac w terenie. Nie wymagają zasilania zewnętrznego. Do pracy wymagane jest odpowiednio równe i utwardzone podłoże, a także siła ludzkich mięsni. Podnośniki tego typu spotykane są często jako wyposażenie mobilnych serwisów, w szczególności oponiarskich.

Zapraszamy do naszej oferty podnośników na LEGUM.pl https://www.legum.pl/oferta/podnosniki-samochodowe/podnosniki-punktowe/