Przeczytaj jak wynalazek OmniWheels zrewolucjonizuje rynek!

Kwestia parkowania w dzisiejszych, zatłoczonych miastach przyprawia kierujących o ból głowy. Na parkingach jest mało miejsca a zachowanie oraz nawyki innych kierowców pozostawiają wiele do życzenia, więc nierzadko musimy wyśliznąć się przez ledwie uchylone drzwi.
Producenci samochodów prześcigają się w nowinkach technologicznych ułatwiających parkowanie. Mamy więc różnego rodzaju kamery, czujniki a nawet systemy automatycznego parkowania – wszystko, aby czynność parkowania była jak najmniej frustrująca.

Pewien londyński kierowca ciężarówki, a jak się okazało później także wynalazca, William Liddiard miał już dość tego stanu rzeczy, więc postanowił pomóc sobie i innym. Po ponad 8 latach ciężkich i mozolnych prac, podzielił się swoim wynalazkiem z internautami.
Wynalazek, zwany OmniWheels, to specjalnie zaprojektowane felgi i opony, które dzięki swojej budowie mogą toczyć się nawet w bok. Dzięki OmniWheels samochód może się dosłownie przesunąć pod dowolnym kątem i wśliznąć się w każde wolne miejsce parkingowe.

Ponadto, według Liddiarda, wynalazek pasuje do większości obecnych na rynku samochodów osobowych a sama instalacja nie wymaga żadnego przerabiania samochodu.
Wynalazca nie podał jeszcze żadnych szczegółowych danych technicznych, ale twierdzi, że wynalazek OmniWheels nie odbiega parametrami od standardowych opon samochodowych. Z dumą mówił, żejego dzieło jest już gotowe do masowej produkcji, ale zanim do tego dojdzie wynalazek musi być odpowiednio zbadany i przetestowany. A to będzie trudne i czasochłonne.

Sam konstruktor tryska jednak optymizmem. Rejestruje patenty w różnych krajach i planuje podbój światowej branży oponiarskiej.

Czy mu się uda? Link do filmu przedstawiającego wynalazek OmniWheels.